hydraulics výrobek hydraulika hydromotor hydraulický válec ZH1/2T

TECHNICKÝ POPIS – FUNKCE VÝROBKU

ZH1/2T je dvojčinný hydraulický válec s průběžnou pístní tyčí a neregulovatelným tlumením. V principu je přímočarý hydromotor prvek, který přeměňuje tlakovou energii kapalného média na energii mechanickou – axiální sílu pístní tyče v obou směrech. Svou konstrukcí nevyžaduje zvláštní požadavky na obsluhu a údržbu. Pro bezvadnou a bezpečnou funkci je nutno řídit se provozními a technickými podmínkami.
Tlumení funguje jako omezení průtoku oleje v poslední části zdvihu, kterým dojde ke zpomalení pohybu pístní tyče a tím snížení rázů, které by se jinak přenášely z hydraulického válce do konstrukce. Tlumení není regulovatelné, nelze tedy zaručit, že bude toto tlumení fungovat přesně podle Vašich představ. Hydraulický válec ZH1/2T není vhodný pro obzvláště vysoké zatížení pracovnímy cykly. V případě, že válec má pracovat s vyšším počtem cyklů a vícesměnném provozu, doporučujeme zvolit montovanou variantu válce, příp. kompaktní (nesvařovanou) konstrukci. Neváhejte se kdykoliv obrátit na naše techniky, kteří Vám rádi poradí a vyberou s Vámi nejvhodnější řešení.

Standardně jsou válce vyráběny bez uchycovacích prvků – jen s pístními tyčemi se zarovnanými čely, lze je vybavit přírubami, čepy, patkami, případně atypickým uchycením. Stejně tak je možné zvolit i jiné typy uchycení na pístní tyči. Veškeré informace ohledně uchycení a rozměrů naleznete v katalogovém listu.

V případě požadavku na další (nestandardní) typy uchycení kontaktujte, prosím, naše techniky telefonicky, nebo přes kontaktní formulář.

Katalogový list výrobku

Technické parametry

Jmenovitý tlak– 20 MPa
Maximální tlak– 25 MPa
Zkušební tlak– 32 MPa
Pracovní kapalina– hydraulický minerální olej (OH-HM 32, OH-HM 46, OH-HM 64)
Požadovaná filtrace– doporučujeme 25 μm
Teplotní rozsah– kapaliny -20°C ÷ +80°C
 – okolí -20°C ÷ +70°C
Klimatická odolnost– mírné klima WT
Pracovní rychlost– maximální 0,5 m· s-1
Hodnota odolnosti pístní tyče
v solné komoře dle ISO 4540
– 120 hodin

Kompletní katalog HYDRAULICS s.r.o.

 

Kontaktní formulář

Tímto beru na vědomí zpracování osobních údajů společností HYDRAULICS s.r.o., v rozsahu výše uvedených údajů za účelem obchodní komunikace či zpracování nezávazné nabídky.