14. 3. 2019

Košt slivovice 2019

V pátek 8. 2. 2019 se v naší firmě konal již 4. ročník oblíbeného Koštu slivovice


Na tuto akci jsme čekali plných pět let. Až rok 2018 dal milovníkům zázračného valašského léku dar, v podobě bohaté úrody trnek.

Do soutěže o nejlepší slivovici se přihlásilo na pětačtyřicet vzorků vypálených v pěstitelských pálenicích blízkého okolí, což je číslo, které představuje 34% všech zaměstnanců naší firmy.

Vyhodnocování vzorků bylo velmi náročné a zvláště degustátoři, kteří posuzovali 16 vzorků, které postoupili do semifinále, koštovali opravdu s nasazením života. Ale ani komise, která posuzovala 8 finálových vzorků to nakonec neměla jednoduché, a i v jejích řadách docházelo k odstoupení pro totální vyčerpání. Po strastiplné cestě se nám nakonec podařilo nejlepší slivovici vybrat, přestože v lahvích se vzorky jí už mnoho nezbývalo.

Hlavní cenu „Putovní pohár - nejlepší slivovice firmy“ získal v tomto ročníku Ladislav Januška, na druhém místě skončil Radek Plášek a na třetím místě Stanislav Chupík.

Všem, kteří se této podařené akce zúčastnili, chceme za vedení firmy poděkovat a popřát dobrou úrodu i v tomto roce a doufáme, že se za rok zase všichni společně sejdeme.